İçeriğe geç

  Doğalgaz Petek Temizliği

  Sonbaharın gelmesiyle birlikte soğuk havalar yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlayınca kombiler çalışmaya başlar. Eğer soğuk günlerde kaloriferler düzgün yanmazsa büyük bir sorun oluşturur. Kışın ortasında böyle büyük bir sorunla karşılaşmamak için doğalgaz petek temizliği önemlidir. 

  Doğalgaz Petek Temizliği 

  Doğalgaz hayatımıza girdiğinde, hem pratik hem de yüksek verimle ısınma keyfini yaşar olduk. Kombi ve peteklerin temizliği düzenli olarak yapıldığı takdirde herhangi bir sorun yaşanmadan ideal ısınma mümkündür. Doğalgaz petek temizliği adım adım yapılır. Her aşaması teknik bilgi içerir. Profesyonel birisi için tüm aşamalar maksimum 2 saat alır. Petek temizliği, tesisatın komple temizlenmesini sağlar. Bu sayede bir nevi resetlenen peteklerin su sirkülasyonu da verimli olur. Kombi daha az çalışır daha az enerji harcar.  

  Doğalgaz Petek Temizliği Nasıl Yapılır? 

  Bakım ve petek temizleme masrafından kurtulmak isteyenler, bireysel olarak doğalgaz petek temizliği nasıl yapılır? araştırmaktadır. Ancak kalorifer temizliğinin profesyonel firmaların kontrolünde yapılması daha avantajlıdır. İşinde uzman firmalar, teknolojik ekipman ve nitelikli işgücü ile petek temizliği için önemli bir rol üstlenmekte ve sektörde her talebe cevap verebilmektedir. Petek yıkama aynı zamanda bakım hizmeti demektir. Stratejik şekilde yapılması gerekir. Temizlemede kullanılacak makinenin, kombi tesisatına evin en doğru noktasından bağlanması, evin kirlenmesini önleyecektir. Bağlantı doğru yapıldığı zaman temizleme işlemi daha kolay ve sorunsuz yapılır.  

  Tahliye borusundan kirli su bitip temiz su gelene kadar petek temizliği bitirilmez. Temizlik işleminden sonra peteklere paslanmaya karşı koruyucu kimyasal atılarak yerlerine takılırlar. En son tesisata temiz su basılır ve suyun seviyesi ayarlanır. Peteklerin havası da alındıktan sonra sistem çalışmaya hazır hale gelir. Temizlemeden önceki ve sonraki petek ısıtma performansı karşılaştırıldığında, aradaki ısı farkı açıkça görülecektir. 

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Servis İçin Hemen Arayın