İçeriğe geç

  Kalorifer Petek Temizleme

  Kalorifer petek temizleme, doğrudan kombi ve peteklerin kullanımı ile alakalıdır. Kombi kullanımı ile kış aylarında yaşam alanlarının ısınması sağlanır. Ancak peteklerin içindeki su zamanla ısı yoğunlaşması sebebiyle tortulaşır. Peteklerin daha çok alt kısımlarında yoğunlaşan kirli su, sirkülasyonu kısmen engeller ve ısıtma performansı düşer. Genelde halk arasında peteklerin üst kısmının ideal sıcaklıkta olduğu alt kısmının ise soğuk olduğu sık konuşulur. Bunun sebebi tam olarak budur. Özel geliştirilen cihaz ve kimyasallarla kaloriferler periyodik olarak temizlenmelidir.  

  Kalorifer Petek Temizleme 

  Kaloriferlerin kış ayına girmeden temizlenmesi, kışın hem daha iyi ısınmayı sağlar hem de bütçeleri korur. Kış aylarında kaliteli yaşamın önemli bir parçasını oluşturan kaloriferlerin uzun yıllar fonksiyonel şekilde kullanılabilmesi için temizlik işlemi düzenli olarak yaptırılmalıdır. Hizmet periyodu kullanım yoğunluğuna göre değişse de, genelde iki yılda bir yaptırılması önerilir. Kalorifer petek temizliği mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bilinçsizce yapılan uygulamalar tesisatta tıkanmaya yol açacağından yakıt tüketimini de arttırır. Kalorifer petek temizliği nasıl yapılır sorusu için alternatif yöntemler vardır ve ihtiyaçlara göre uygun hizmet verilir. 

  Kalorifer Petek Temizleme Nasıl Yapılır? 

  Kalorifer petek temizliği aşamalı bir hizmettir. Peteklere zarar vermeyecek yapıdaki özel kimyasallar, tesisat içindeki tortuları yok etme özelliğine sahiptir. Petek yıkama da denilen işlem, kombilerin en düşük ayarda bile ideal sıcaklığı sağlaması için yapılır. Kaloriferler, etkili ısı yayma özelliği düşünülerek tasarlanmıştır. Zamanla petek gözeneklerinde oluşan çamurlaşma, ısı yayma işlevini engeller. Bu da ısınma maliyetini yükselttiği gibi ısı verimini düşürür. Teknolojik makine ve ekipmanlarla kalorifer petek temizliği kısa sürede etkili olarak yapılır. Beraberinde kombi bakım ve temizliği de yapılırsa, hizmetten iki kat fazla verim elde edilir. Hizmet sonrası sistem çalıştırılıp gerekli kontroller yapıldıktan sonra verimli çalışır şekilde teslim edilir, bu da alınan hizmetin kalitesini arttırır.  

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Servis İçin Hemen Arayın