İçeriğe geç

  Kombi Petek Temizleme

  Kışın evlerde en çok çalışan elektronik cihazlar kuşkusuz kombiler. Sert kış koşullarında iyi ısınabilmek ve hastalıklardan korunmak için işlevleri büyük. Kombilerin işlevlerini yerine getirebilmesi için bakım ve temizliğinin düzenli olarak yaptırılması gerek. Kombi ile petek temizliğinin aynı anda yapılması, ısınma konusunda istenen verimin alınmasını sağlar. 

  Kombi Petek Temizleme 

  Kaloriferler, soğu kış günlerini sıcak keyif ortamına dönüştürür. Ancak iki kış sonra peteklerin ısıtma veriminin düşmeye başladığı gözlemlenir. Bu durumda tesisatta bir tıkanıklık oluşmuş demektir. Kombi petek temizleme sıradan bir iş değildir. Özel ekipmanlar ve kimyasallarla yapılan profesyonel bir hizmettir. Temel amacı, cihazın en yüksek ısıtmayı sağlayacak şekilde çalışmasıdır. Kombi petek temizleme işlemi yapıldığında, sistem ayarını düşük dereceye alıp ideal ısıyı yakalamak mümkün olur. Ayrıca kombiye en uzak radyatör de dahil olmak üzere tüm radyatörlerde verimli ısı elde edilir. Doğalgaz giderleri hatrı sayılır derecede azalır. Kombi ısıtma fonksiyonu için daha az çalışır, bu da doğal olarak cihazın ömrünü uzatır.  

  Kombi Petek Temizleme Nasıl Yapılır? 

  Kombi petek temizliği, birbirini takip eden hizmetler zinciri şeklinde gerçekleştirilir. Cihaz içi teknik donanım itibariyle, herhangi bir olumsuzluk yaşamamak için mutlaka işi bilen firmalardan destek alınmalıdır. Çoğu kişi, kombilerin çalışma performansının yüksek olmasına rağmen kaloriferlerin iyi ısıtmadığından yakınır. Bu durumun temel nedeni temizlik işleminin yapılmamış olmasıdır. Kombi ve petek temizleme yapılmadığı takdirde cihazın çalışma performansı düşecektir. Hassas bir teknolojiyle geliştirilen kombiler, doğalgazı yakarak suyu ısıtır ve ısınan suyu radyatörlere dağıtırken gerekli basıncı korur. Bu hassas teknoloji zamanla eskimeye başlar ve buna bağlı olarak da bazı sorunlar ortaya çıkar. Bu olumsuzlukların önlenmesi için periyodik kombi petek temizliği yaptırılmalıdır. Petek temizlemede kullanılan ilaç, iki yıl boyunca radyatörleri korur. Bakım ve temizlik işleminin iki yılda bir yaptırılması hem iyi ısınmayı sağlar hem tesisatın ömrünü uzatır hem de maliyetleri düşürür.  

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Servis İçin Hemen Arayın