İçeriğe geç

  Kombi Temizleme

  Kalorifer peteklerinden en verimli ısıyı elde edebilmek için petek temizleme gerekli bir iştir. Kombilerin sağlıklı çalışması içinse kombi temizliği yapılmaktadır. Petek ve kombi temizliği içerik olarak tamamen birbirinden farklı hizmetlerdir ve periyodik olarak kapsamlı şekilde yapılırsa en iyi ısınmayı sağlar. Kombi temizleme, cihaz içerisindeki parçaların tek tek çıkarılıp temizlenmesi şeklinde yapılır. Genelde bakım ve temizlik işlemi bir arada gerçekleştirilir.  

  Kombi Temizleme 

  Kış ayları yaklaştığında, sağlıklı bir kış geçirmek için soğuk havalara hazırlık dönemi başlar. Kişisel hazırlıklar gibi, evlerde kışa hazırlanır. Ev ortamını kışa hazırlamak için öncelikli olarak yapılması gereken, tabi ki kombi temizleme hizmeti almaktır. Kombi temizliği, cihazdaki kirli suyu tahliye etmekle başlar. Mantık olarak basit bir işlem olsa da, işin teknik boyutu düşünüldüğünde profesyonel şekilde yapılması gerekmektedir. Makinenin içine az miktarda kombi temizleme için geliştirilen özel kimyasal eklenir. Bu şekilde yarım saat çalıştırılan cihaz kapatılır ve ilaçlı su tahliye dilerek durulama yapılır. Pislik tutucular da tek tek fırçayla temizlenir. En son tesisata su basıldıktan sonra çalıştırılıp test edilir.  

  Kombi Temizliği Neden Yapılmalıdır? 

  Kombi temizliği genel anlamda cihazın sağlıklı çalışması için yapılmalıdır. Düşük ayarda yüksek verimli ısı avantajı, periyodik temizleme işleminin bir getirisidir. Sirkülasyon pompası başta olmak üzere kombinin tüm parçaları daha az çalışır dolayısıyla kullanım ömrü uzar. Temizlemede kullanılan koruyucu kimyasal sayesinde paslanmanın önüne geçilmiş olur. Kombi temizliği hem tesisatın verimli çalışması hem de ısınma maliyetlerinin düşürülmesi için yapılır. Ayrıca, teknolojik donanımı itibariyle oldukça hassas yapılı olan kombilerde temizlik işlemi yapılırsa, yaşanması muhtemel bazı önemli kazaların da önüne geçilmiş olur. Kombi bakımı teknik içerikli bir iştir ve bireysel müdahale yapılmamalıdır. Aksi takdirde risk alınmış olur. Uzman kişiler tarafından yaz ve sonbahar aylarında yapılacak temizlik işlemiyle kombiler uzun süre sağlıklı şekilde kullanılabilir. 

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Servis İçin Hemen Arayın