İçeriğe geç

  Petek Temizleme Hizmeti

  Doğalgaz, günümüzün en çok tercih edilen etkili ısınma yöntemlerinden. Pratik oluşu ve herhangi bir fiziki güç gerektirmemesi gibi sebeplerden dolayı popüler ısınma sistemi olarak hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Ancak, herşeyin bir bedeli vardır denir ya, doğalgazı sağlıklı ve verimli kullanmanın bedeli de kombi bakım ile petek temizliği işlemlerinin düzenli olarak yaptırılmasıdır. Petek temizleme kombilerin sağlıklı çalışması, yüksek ısı verimi ve enerji tasarrufu için yapılmaktadır.  

  Petek Temizleme 

  Petek temizleme işlemi aslında tesisat temizliği anlamına geldiğinden bireysel olarak yapılabilecek kadar basit değildir. Bu nedenle profesyonel firma desteği almak gerekmektedir. Belirli bir kullanım sonrası plastik borularda biriken çamur ve kireç gibi yabancı maddeler, zamanla ısı verimini düşürür. Petek temizliği ile kirlerden arındırılan tesisatın verimli çalışması ve düşük ayarda bile yüksek ısıtma performansı göstermesi hedeflenir.  

  Petek Temizleme Nasıl Yapılır? 

  Petek temizlemede kullanılan teknolojik ekipmanlardan kaliteli işçiliğe kadar birçok detay, hizmetin kalitesini belirler. Kaliteli petek temizleme için ilk adım, kombiyi kapatmaktır. Sonrasında banyo vanasından tesisat içindeki suyun tahliyesi yapılır. Kombi filtresi sökülür ve temizlenir. Vanalar sökülerek petekler banyo ya da balkona taşınır. Petek içlerine tazyikli su verilmesiyle başlayan işlem, ilk başta simsiyah akan su şeffaf renge dönünceye kadar devam eder. Temizleme işlemi komple bittikten sonra petekler ve kombi filtresi yerine takılır. Peteklere temiz su basılıp havası alındıktan sonra kombi çalıştırıldığında, petek temizliğinin ne kadar önemli olduğu da anlaşılır. Önemli olan, temizlik işlemlerinin sırasına göre yapılmasıdır. Aksi takdirde kombi arızalanabilir. Verimli ısınma, düşük fatura ve yüksek yaşam kalitesi için kalorifer peteklerinin 2 yılda bir temizlenmesi gerekmektedir. 1-2 saat kadar kısa sürecek bir işlem sonrası kombi ve petek tesisatı en az iki yıl sorunsuz şekilde kullanılabilir. 

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Servis İçin Hemen Arayın