İçeriğe geç

  Petek Temizleme Yalanı

  Bilindiği üzere kombi ve kaloriferler, günümüzün en etkili ısınma aracı. Petekler bütün kış boyunca aralıksız yanar, ısıtma görevini yerine getirir. Ancak, zamanla kalorifer içinde oluşan çamur ve kir, suyun tesisat içinde hareket oranını düşürür. Bu nedenle temizliği şarttır. Halk arasında peteklerin temizliğiyle ilgili yanlış bir düşünce hakimdir. Düzenli olarak yapılan petek temizliğinin kaloriferleri çürüttüğüne dair söylentiler, doğalgaz kullanıcılarının kafasını karıştırıyor. Aslında peteklerin içinde sürekli sirküle olan sıcak suyun zamanla sebep olduğu çamurlaşma ve tıkanıklık düşünüldüğünde petek temizleme işleminin de ne kadar gerekli olduğu anlaşılır.  

  Petek Temizleme Yalanı 

  Petek temizleme ve bakımının gerekliliği konusunda yapılan bilimsel açıklamalar, hizmetin gerekliliği konusunda kullanıcıları bilinçlendirmiştir. Petekler temizlenince ve içindeki yağlı su tahliye edilince zarar görüp veriminin düşeceği şeklinde ortaya atılan petek temizleme yalanı konusunda internet üzerinde fazlaca araştırma yapılmaktadır. Hemen herkes petek temizleme ve bakım yaptırma hakkında bilgi sahibidir. Ancak doğru bilinen bazı yanlışlar, etkili ısınmanın önünde engel oluşturur. Peteklerin bakımı ve temizliği için geliştirilen teknolojik cihazlar, petek temizleme yalanı şeklinde ifade edilen düşünceyi çürütmüş, bakım hizmetlerinin ısınma konusunda ne kadar etkili olduğunu açıkça ortaya koymuştur.  

  Yaşam kalitesini arttırmak, teknolojinin sunduğu hizmetlerden faydalanmakla doğru orantılıdır. Kombi ve kaloriferler, modern dönemin ısıtma sistemi olarak giderek yaygınlaşmaktadır. Aynı zamanda kombi ve petek bakımı için geliştirilen teknolojiler de kullanıcılar için bir avantajdır.  

  Petek temizleme, periyodik olarak yapıldığında kaloriferlerin zarar görmesine neden olmaz. Tam aksine peteklerin ve tesisatın ömrünü uzatır. Kirli su ve çamurdan arınan petekler daha verimli şekilde çalışır. Ayrıca kombinin çalışma yükü de azaları ve kullanım ömrü uzar. Petekleri pis sudan arındırmak, ısı verimini arttırmak için oldukça doğru bir işlemdir.  

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Servis İçin Hemen Arayın