İçeriğe geç

  Petek Temizliği

  Isınma, en önemli insan ihtiyaçlarından birisidir. İnsanlık tarihinin var olmasıyla birlikte başlayan ısınma ihtiyacı için kullanılan ilkel yöntemler, zaman içinde yaşanan gelişmelere göre yerini modern ısınma tekniklerine bırakmıştır. Günümüzde en yaygın ısınma tekniği olarak doğal gaz kullanılıyor. Doğal gazla ısınmak oldukça pratiktir ancak kombi bakım ve tesisat temizliği aksatılmadan yapılmalıdır. Petek temizliği, etkili ısınmanın anahtarı niteliğindedir.  

  Petek Temizliği 

  Zaman içinde tesisatta oluşan çamurlaşma ve tortulaşma, ısınma konusunda birtakım olumsuzlukları da beraberinde getirir. Peteklerde sıcak su sirkülasyonunun sağlanamaması, dolayısıyla ısı veriminin düşmesi petekler kirlendiğinde yaşanan temel sorunlardır. Gerekli bakım ve temizlik işlemi yapılmadığı takdirde sorunun ilerleyen zamanlarda kombilere taşınması ve daha büyük sorunlara yol açması da kaçınılmazdır. Oysa basit bir petek temizliği işlemiyle etkili ısınmanın önündeki tüm engeller kaldırılabilir. Petekler tazyikli suyla iyice yıkandığında, sıcak su sirkülasyonu daha sağlıklı şekilde gerçekleşecektir. İleri derece tıkanıklık durumlarında tesisat içerisindeki çamurlaşmayı giderecek zararsız kimyasallar kullanılabilir. İşlem sonunda petekler, ilk günkü performansıyla ısıtma işlevini görmeye başlar. Üstelik uzun yıllar sağlıklı kullanım ve enerji tasarrufu da ekstra avantaj.  

  Petek Temizliği Fiyatları 

  Peteklerin alt kısımları soğumaya başladığında, kombiye en uzak petek diğer peteklerle aynı seviyede ısınmadığında, işlevi engelleyici pislikler oluşmuş ve peteklerin temizlenme zamanı gelmiş demektir. İşin maddi boyutunu düşünen çoğu kişi petek temizliğini bireysel olarak yapmaya çalışsa da bu oldukça riskli bir durumdur. Aslında petek temizleme fiyatları sanıldığı kadar yüksek değildir. Peteklerin iyice temizlendiği ve uzun süre etkili ısıtma işlevini yerine getireceği ve dolayısıyla faturaları düşüreceği göz önüne alındığında fazlasıyla ekonomik olduğu bile söylenebilir. Her sene, adet başı belirli bir miktar olmak üzere fiyatlar güncellenir. Petek sayısına göre indirim uygulamak da, firma kalitesini yükseltmeye ve müşteri memnuniyetini sağlamaya yöneliktir. 

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Servis İçin Hemen Arayın